Resmen duyurdu: Temel Karamollaoğlu, 8 yıl sonra genel başkanlığı bırakıyor

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, genel başkanlık görevinden ayrılacağını açıkladı.

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, 30 Ekim 2016’da oturduğu genel başkanlık koltuğundan ayrılma kararı aldığını açıkladı. Siyasetten tamamen çekilmeyeceğini belirten Karamollaoğlu, “Hangi arkadaşımız genel başkan olursa onun en büyük destekçisi, yardımcısı olacağım” dedi.

Karamollaoğlu, TV5’te katıldığı canlı yayında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Son dönemde sağlık sorunlarının arttığını belirten Karamollaoğlu, “Artık sağlığım bu görevi bihakkın yerine getirmeme izin vermiyor. Bu seçim döneminde yalnızca 4 yere gidebildim. Bu bir genel başkan için ciddi bir eksiklik. Gitmek istemediğimden değil sağlığım müsaade etmediği için gidemedim” ifadelerini kullandı.

Partinin kongre tarihinin henüz belirlenmediğini ancak 30 Haziran’da yapılabileceğini kaydeden Karamollaoğlu, “Kongre tarihimiz normalde ekim ayında. Ekim ayı biraz bana uzun bir süre gibi geldi. Bundan dolayı arkadaşlarımıza hazırlıklarını yapmalarını, bizim ekimden önce bir olağanüstü kongre yapmamızın daha uygun olacağını söylemiştim” dedi.

Şu an bir aday olmadığını, bu konuda teşkilat mensuplarının kanaatlerini alacaklarını aktaran Karamollaoğlu, “Bir veya iki isim üzerinde mutabakat sağlandığında kongreye gideceğiz” dedi. Karamollaoğlu, genel başkanlık için görevi hakkıyla yerine getirecek bir isim belirleneceğini söyledi.

Karamollaoğlu, bir başka soru üzerine, “Siyasetten tamamen çekilme diye bir düşüncem yok. Genel başkanlıktan ayrılacağım, hangi arkadaşımız genel başkan olursa onun en büyük destekçisi, yardımcısı olacağım” diye konuştu.

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x